Investování

V současné době je mnoho způsobů, kterými lze vydělat vysoké finanční ohodnocení (jak u příjmů z podnikání, tak u příjmů ze zaměstnání). Dokonce je v současné době vysoká poptávka po brigádnících a brigádníků je nedostatek (zřejmě protože v období letních prázdnin jezdí mnoho rodin na dovolené – z čehož vyplývá, že si tyto lidi berou dovolenou i v práci). Kvůli nedostatku brigádníků se mnoho firem předhání k finančnímu ohodnocení, které se pohybuje okolo 150 korun českých za hodinu.
Ve chvíli, kdy máte finanční prostředky navíc, vyplatí se je investovat. Proč se to vyplatí? Protože díky investici máte možnost získat více finančních prostředků, než jste investovali.
pokladnička ze sklenice.jpg
Je mnoho způsobů, jak investovat přebytečné finance. Některé jsou bezpečnější, některé rizikovější. Je možno investovat do nákupu cenných papírů, kryptoměnou (což jsou například Bitcoiny) nebo nákupem dlouhodobého majetku, jako jsou například nemovité věci.
Největší výhodou při nákupu nemovitých věcí je fakt, že každým rokem získává na hodnotě – například nákup bytu v Praze před několika lety se vyplatil, protože jsou v současné době prodejní ceny doopravdy vysoké, stejně jako ceny pronájmu – takže na bytu zbohatne jak ten, který byt pronajímá, tak ten, který byt prodává.
Jako u všeho jsou i u nákupu nemovitých věcí (investic do nemovitých věcí) nutné náležitosti a věci, bez kterých zkrátka investovat nemůžete (při investici do nemovitostí ve dražbě).
pět hromádek mincí.jpg
Mezi tyto náležitosti patří například právník. Ptáte se, proč zrovna právník? Protože předpokládám, že nemáte vystudované práva (jestli ano, omlouvám se), takže nemáte přehled v zákonech a vyhláškách a mohli byste se dopustit omylu, za který byste mohli platit.
Závěrem napíši jen to, že je investování dobrým způsobem, jak uložit naše peníze a vydělat si tímto způsobem další peníze.