Karlovarský folklórní festival

Tento festival založili v roce 1996 významní čeští folkloristé Eva a Lubor Hankovi. Od začátku byl festival organizován dobrovolníky, členy karlovarského Souboru písní a tanců Dyleň, ale i jejich přáteli, rodinami či známými, prostě všemi, kdo chtěli pomáhat a kdo si uvědomovali, že folklorní festival má v Karlových Varech své místo a svůj smysl.
karlovy vary v zimě
Na tomto festivalu je vždy k vidění folklor z téměř všech českých a slovenských národopisných regionů, jak z těch, kde folklor žije dodnes, ale i z takových, kde folklorní tradice v jistých dobách téměř zanikly.
Každý rok jsou také většinou hosty i folklorní soubory z ostatních zemí nejen z Evropy, ale také z Ameriky nebo Afriky.

Cílem Karlovarského folklórního festivalu je chránit a oživovat zvyky, tance a lidovou hudbu Karlovarska, a díky tomu posilovat vztah obyvatel s územím, na kterém žijí. Během festivalu se setkávají účinkující ze všech koutů světa, a přicházejí do přímého kontaktu s diváky, nehledě na národnost, rasu, či náboženské vyznání. Festival tak otevírá prostor pro mezinárodní kulturní dialog, není to tedy událost pro rasově negativně zaměřené lidi.
tanečnice v kruhu
Organizátoři Karlovarského folklórního festivalu věnují každý rok určitou část zisku na dobročinné účely.
Na festivalu má každý možnost aktivního i pasivního odpočinku. Téměř na všech programech festivalu mají návštěvníci všech věkových vrstev, od dětí až po seniory, možnost zatančit si, zazpívat si, hrát si či kreslit, nebo pouze poslouchat rytmy a melodie z celého světa a sledovat tanečníky na scéně v rozmanitých lidových krojích.

Akce se odehrávají po celé lázeňské zóně, až k hotelu Pupp, většina z nich přímo na ulici, každoročně se pořádá začátkem září, v letošním roce vychází datum konání na termín 5.9. – 10.9.

Karlovarský folklórní festival
4 (80%)1