Mít svůj vlastní kouzelný kout

Mít v zahradě vlastní, příjemné posezení je snem nemalého procenta lidí. Když se něco takového řekne, tak se všem okamžitě vybaví letní odpolední pohoda, po které všichni toužíme. Vždyť mnohdy, když člověk musí trávit v práci dlouhé hodiny navíc či řeší jeden problém za druhým, tak už se nemůže dočkat toho, až bude konečně moci vyrazit domů, sednout si na terasu pod pergolu, dát si nohy na stůl a vzít si do ruky voňavou kávu a jen tak relaxovat. A na čerstvém teplém vzduchu s výhledem do zahrady se relaxuje úplně nejlépe.

pohled z pergoly

TAKŽE POKUD VAŠI ZAHRADU JEŠTĚ NEZDOBÍ PRAKTICKÁPERGOLA TAK NEVÁHEJTE A JEDNU SI RYCHLE POŘIĎTE. JEDNÁ SE TOTIŽ O VYBAVENÍ, KTERÉ SE VÁM JEDNOZNAČNĚ VYPLATÍ, COŽ SAMI BRZY UVIDÍTE, PROTOŽE JI NEBUDETE CHTÍT OPUSTIT – ZVLÁŠTĚ V LÉTĚ JE POBYT V PERGOLE NAPROSTO DOKONALÝ, OVŠEM I JINÁ ROČNÍ OBDOBÍ MAJÍ SVÉ KOUZLO.

Nicméně to nejlepší, co můžete udělat proto, abyste již mohli pořádně relaxovat je si jednu pořídit. A záleží jen na vás, jak by měla vaše ideální relaxační zóna vypadat. Realizovat je možné cokoli, od vašich vlastních návrhů až po nejrůznější moderní konstrukce. Ke klasickým podobám jednoznačně patří ta ve stylu dřevěného zahradního přístřešku. Po jeho obvodových stěnách a konečně i po zastřešení se mohou pnout popínavé rostliny, které celému prostoru dodají to pravé kouzlo stejně tak jako dřevo, které je příjemným přírodním materiálem.

šplhání břečťanu

Ovšem toužíte-li po bezúdržbovém provedení a po přístřešku, o který se nebudete muset starat, pak si zvolte hliníkovou konstrukci. Je velice odolná a prakticky bezúdržbová. Vyhnete se tak pravidelnému moření, natírání a jiné péči. Nicméně ať už bude vaše volba jakákoli, tak obě stavby je možné vybavit automaticky zatahovatelnou střechou, pohyblivými lamelami či sklápěcími lamelami k regulaci propustnosti světla. Možností je tedy mnoho, a i vy si jistě najdete takovou, která vám bude nejlépe vyhovovat.