Na internetu jsme se stali závislými

Schválně si to zkuste. Stanovte si čtrnáct dní v kuse, během kterých si zakážete přístup k internetu. Den, možná dva se bude ujišťovat, že život bez internetu se dá zvládnout, ba že je možná i lepší.

Co když ale budete rychle potřebovat zjistit, kdy vám jede autobus, kdy otevírají některý z obchodů, kam se chystáte. Co když budete chtít zjistit informace o lékaři, k němuž budete pravidelně docházet? Nebo budete nutně potřebovat zjistit, co znamená daný pojem, jenž potřebujete nezbytně znát?

www

Zavoláte svému známému? Nebo snad zazvoníte na sousedy, aby pro vás našli odpověď? Ne, první, co vás jistě napadne, je zapnout počítač, otevřít prohlížeč a vyhledat si to, co chcete. Jak jednoduché, za okamžik máte hotovo. Ne, internet se již dávno stal naprosto klíčovou součástí většiny z nás.

Vše podstatné na jednom místě
Online prostředí již pro nás totiž není tak výjimečné, jak tomu bylo při jeho zavádění do našich domácností. Dnes je internet tak úzce spjatý s naším životem, že si mnohdy ani neuvědomujeme, že jej využíváme. Není totiž jen zdrojem informací, jeho použití je mnohem širší. Bez přehánění se dá říct, že vše, co nás ovlivňuje, v něm nalezneme.
 
Kromě nekonečného množství informací jeho aspekty sahají mnohem dál. Čím vším pro nás internet je?
 
·         Zdrojem zábavy – online hry, videa, aplikace. Můžete se bavit hodiny.
·         Zdrojem vzdělání – původní myšlenka zavádění internetů již možná dávno ztratila na síle, nicméně stále velmi často hledáme na internetu cestu za vzděláním.

pc

·         Zdrojem komunikace – Stačí pár kliknutí a jste „online“. Můžete sdílet své zážitky s přáteli pomocí slov, fotografií, videí.
·         Zdrojem rychlosti – stačí průměrně výkonný počítač a během pár minut získáte to, co jste chtěli. Vytisknete si jízdní řády, stáhnete si požadované vzorové dokumenty. A nemusíte přitom udělat ani krok.
·         Zdrojem nápadů. Naleznete článek, který vám vtluče brouka do hlavy a vy poté máte možnost pustit na uzdu svou kreativitu a dále ji rozvíjíte.