Několik kroků do začátku těžby kryptoměn

Oslovila vás novodobá vlna těžby kryptoměn a rádi byste se do miningu také pustili? Chcete mít už konečně doma také nějaké vlastní digitální platidlo, které bude do budoucnosti pravděpodobně zvyšovat svou cenu? Tak vám už zbývá jen krůček k tomu, abyste takový podnik mohli pořádně rozjet.
analytická čísla
To první a nejdůležitější, co musíte udělat, je rozhodnout se, jakou konkrétní kryptoměnu budete těžit. To je poměrně zásadní rozhodnutí, od kterého se odvíjí také to, jaké zařízení k tomu budete potřebovat. Některé kryptoměny lze totiž poměrně efektivně těžit pouze s výkonnou grafickou kartou, kdežto na těžbu jiných budete potřebovat asic minery a ideálně zapojení do poolu.
Nicméně vašemu rozhodnutí pro nějakou konkrétní kryptoměnu by mělo předcházet i porovnání potenciálu jednotlivých konkrétních měn. K nejoblíbenějším patří samozřejmě bitcoin, který je na trhu poměrně vysoko ceněný, nicméně jeho těžba je poměrně náročná a v jednotlivci neefektivní. Naproti tomu ethereum, které si stojí na burzách také poměrně vysoko lze těžit jen s gpu minerem, ovšem jedná se už o poměrně značně vytěžený zdroj.
hesla kryptoměn
Pokud si nejste jistí, jakou kryptoměnu zvolit a jak ji těžit co nejefektivněji, což je zásadní, je dobrou volbou speciální kalkulačka. Najdete ji na internetu a můžete si s její pomocí snadno spočítat efektivitu těžby konkrétní zvolené kryptoměny. Pokud se například rozhodnete pro dogecoin mining, ke kterému potřebujete mít v ideálním případě výhodný dogecoin miner, využijte Dogecoin kalkulačku, která vám poradí, jak jej těžit co nejvíce efektivně a s co nejmenšími ztrátami.
kopání kryptoměn
Ať už si však k těžbě vyberete jakoukoli digitální měnu, tak mějte na paměti několik zásad, které se vám vždy vyplatí. Za prvé je to zapojení do poolu, které vaši těžbu zefektivní. Za druhé jde o pravidelné aktualizace těžebního zařízení. A za třetí byste měli mít vždy optimalizovaný poměr výkonu a spotřeby vašeho zařízení. A samozřejmě to chce také trochu šikovnosti a štěstí.